Ayna Temizliği ve Pratik Yolları

0
107
views

Evinizde ki Aynaları Temizlemenin Pratik Yolları

Bir evin temizliğinin en önemli göstergesi aynaların temizliğidir. Aynalarımız evimizin birçok yerinde kullandığımız yardımcı ve dekoratif eşyamızdır. Gerek banyoda gerek salonumuzda aynalar evimizin vazgeçilmez parçasıdır. Özellikle banyolarımızda kullandığımız aynalarımız buhar ve su lekeleriyle kirlenmekte ve lekeli kalmaktadır. Aynalarımızın uzun süre temizliğini koruması için bazı püf noktalara değineceğiz. Aynalarımızı temizlemenin birçok yolu var ancak biz bunların hepsini anlatmayacağız. En etkili ve en pratik olanlarına değineceğiz.

Aynalarımız ve camlarımızda en etkili temizlik yolu herkes tarafından kabul gören gazete kağıdı yöntemidir. Aynalarımızı hazırladığımız su ile ilk önce bez ile siliyoruz daha sonra gazete kağıdını buruşturarak aynalarımızın kuruluma işlemini gerçekleştireceğiz. Kuruluma işleminden sonra ki parlaklığı fark edeceksiniz. Bu yöntemle piyasada bulunan en kaliteli bezleri ile yapılan temizliği aratmayacaktır.

Ayna Temizliğiniz için Pratik Yöntemler

Her gün aynalarınızı silmek sizlerde çok fazla zaman kaybına neden olabiliyor. Aynalarınızı temizlerken pratik yöntemlerden yararlanmak hem size zamandan tasarruf ettirecek hemde ekonomik olarak kazanç sağlayacaktır.

Herhangi bir sprey şişenin içine elma sirkesi ve su karışımı hazırlayarak aynalarınızın günlük temizliğinde kullanabilirsiniz. Merak etmeyin elma sirkesinin kokusu kısa süre içerisinde kaybolacaktır. Bu yöntem ile sürekli aynalarınız ve camlarınız için su hazırlamanıza gerek kalmayacaktır. Hazırlamış olduğunuz elma sirkesi ve su karışımını 15 gün boyunca kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımınızla aynayı ıslattıktan sonra makyaj temizleme pamuğunuz ile rahatlıkla silebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise aynalarınızı alkol ile temizlemektir. Ancak alkol ile ayna temizliği yaparken aynalarınız çerçevelerinin alkolden zarar görebilme ihtimalini unutmamalısınız.

Saranan Aynalar Nasıl Temizlenir

Güneş ışığına direk maruz kalan aynalarınızda sararmalar oluşabilir. Aynalarınızda ki bu sararmaları sadece su yardımı ile çıkartamayabilirsiniz. Aynalarınızda ki sararmaları gidermenin birkaç yolu var. Bunlardan en basit olanı biraz önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi elma sirkesi ve su karışımıdır. Elma sirkesi ile aynalarınızda ki sararmalar geçmedi ise evinizde kullandığınız mısır yağı ya da zeytin yağı ile silin ve aynalarınızı kurulamadan 3-4 boyunca bekletin. Aynalarınızı durulamadan önce süt yardımıyla tekrar silin ve gazete kağıdı ile durulayın. Bu yöntem mutlaka işinize yarayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here